KLUB BUBLINKA - plavání kojenců, batolat a dětí

Náš klub se nachází v soukromém domě na Praze 6, v Liboci, nedaleko Divoké Šárky. V našem soukromém – neveřejném zařízení nabízíme individuální plavání kojenců od 5 týdnů ve vaničkách (možno i slaných) a plavání batolat a dětí v bazénu se slanou vodou. Bazén je určený pouze pro plavání dětí a jejich rodičů, členů klubu, pro ostatní veřejnost není přístupný. Členem klubu se zájemce stává zaplacením kurzovného dle aktuálního ceníku.

     
Volejte(420) 776 11 88 77


O nás

Vážení rodiče,

       v září roku 2017 jsme začali již desátou sezónu plavání v našem klubu. Prostory, které se nachází v soukromém domě na Praze 6, byly pro potřeby kojeneckého plavání postaveny v roce 2007 a v červenci 2015, bylo vše nově zrekonstruováno. Pro potřeby větších i menších klientů slouží kromě vybavené recepce i bazén s rozměry 4x7 metrů, hloubkou 130cm a slanou vodou o teplotě 31 stupňů, ale také kavárna a herna pro aklimatizaci dětí před a po plavání. Prostory herny jsou využitelné po neomezeně dlouhou dobu a samozřejmě bezplatně. Pro umístění kočárků mohou členové klubu využít k tomu určené prostory před vstupem do klubu samotného. Jedná se o zastřešené "parkoviště" kočárků, na pozemku klubu. Na recepci klubu je také možné si zdarma vypůjčit zámek k připoutání kočárku, pokud byste si svůj zapomněli doma.

U nás v Bublince klademe velký důraz na osobní přístup a navození rodinného prostředí. Chceme a snažíme se o to, aby se u nás naši klienti cítili pohodlně, příjemně a aby pokud možno alespoň na chvíli "vypnuli" od každodenních starostí a povinností. Všechny naše instruktorky absolvovaly rekvalifikační kurzy pro plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku, dále mají například potápěčské kurzy, kurzy cvičení s dětmi, kurzy pro sebezáchranu před utonutím pro kojence a batolata, kurzy první pomoci, kurzy plavčíků a vodních záchranářů a spousty dalších. Jejich mnohaleté zkušenosti s dětmi od těch úplně nejmenších až po předškoláky dává záruku nejkvalitnějších služeb v oboru. Tento fakt potvrzují i kladná hodnocení od našich minulých i současných klientů.

Snažíme se, aby byl nejen náš přístup k našim členům na vysoké úrovni, ale aby i prostory klubu byly stále v nejvyšší kvalitě. V loňském roce jsme se proto ve vašem klubu rozhodli k velké rekonstrukci a modernizaci bazénu a ostatních částí klubu. A to jak zařízením, tak i změnou barev. Doufáme, že naše snaha o modernizaci, aby vše bylo nové a "in", vám udělá radost. Také jsme spustili nové a modernizované webové stránky.

Současně bychom chtěli všem našim klientům poděkovat za přízeň a důvěru, kterou nám po celou dobu fungovaní klubu projevovali a projevují. Věřte, že i nadále vám budeme nabízet nejkvalitnější služby a těšíme se, že od nás budete po každé lekci odcházet s úsměvem a dobrým pocitem, jakožto i s určitě nezapomenutelnými pozitivními zážitky.

 

za celý tým klubu Bublinka,

 

 

Daniela Nováková

 

 

Proč je kojenecké plavání populární?

    Kojenecké plavání se stalo součástí zdravého životního stylu již mnoha rodin. Primárně jde při kojeneckém plavání o to, aby děti získaly základní návyky při kontaktu s vodou a aby se jí nebály. Jde o nácvik pohybových dovedností, upevňování zdraví a významně přispívá i k sociálnímu aspektu - prohlubování vztahu mezi dítětem a rodičem a mezi dítětem a ostatními dětmi. Při plavání v kurzech kojenců a batolat je dítě v těsném kontaktu s rodičem, který s ním kurz navštěvuje. Dítě tak velice intenzivně vnímá, že se na rodiče může plně spolehnout. Tím se mezi nimi vytváří velice důvěrný a pevný vztah. Plavání zajišťuje aktivní pohyb a učí děti cítit tělesný pohyb jako něco nepostradatelného a užitečného. Koupání a plavání navíc přináší i radost, zvyšuje sebedůvěru a je ideálním způsobem aktivního odpočinku a relaxace. Plavání prospívá nejen zdravým dětem, ale i dětem s tělesným či mentálním handicapem.

Smyslem organizovaného plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku je především vybudovat v dítěti pozitivní vztah k vodě, tak aby se radovalo z pohybu a zároveň si osvojilo zdravý respekt k tomuto životnímu prostředí.

Naše zkušené instruktorky dohlíží na bezpečnost, zajišťují program odpovídající věkové, fyzické i psychické úrovni dětí, pomáhají řešit individuální problémy a poskytují odborné rady, tak aby se pobyt ve vodě stal příjemným zážitkem jak pro dítě, tak pro rodiče.

 

Kdy začít s plaváním v Bublince?

    U nás v Bublince se zaměřujeme na plavání dětí prakticky od jejich narození až do předškolního věku. Pro ty úplně nejmenší nabízíme tzv. "vaničkování". To je vhodné pro děti přibližně po 2 týdnech po narození (s vodním prostředím se dítě může začít seznamovat už od té doby, kdy se mu zahojí pupík). I u vaniček nabízíme variantu se slanou vodou.

Plavání kojenců a batolat v bazénu se u nás v klubu vyučuje od cca 5 měsíců věku. U plavání se vychází z pohybového vývoje. Začíná se v poloze na zádech, tato poloha je pro dítě nejpřirozenější. Po zvládnutí prvního vzpřímení přecházíme do polohy na bříško. Lekce provází slovní a pohybové hříčky, hry, říkanky, písničky, různé vodní hračky a speciální plavecké pomůcky pro děti. Ale nejedná se jen o hraní si ve vodě, ale dítě se hrou i učí.

Potápění a zanořování - to u spousty maminek vyvolává pocit strachu o dítě, zda je to nutné, zda se dítě pod vodou moc nenapije apod. Potápět se u nás plaváčci učí pomocí takzvané abecedy potápění, kdy se postupně během několika lekcí a domácího „tréninku“ učí, na základě vyslovení signálu po kterém následuje přelití děťátka vodou, zadržet dech. Teprve po bezpečném zvládnutí zadržení dechu, se může dítě směle potopit. Takže důvod ke strachu rozhodně být nemusí. :o)

Samotné potápění je pro oko dospělého pozorovatele velmi atraktivní, nicméně by nemělo být prvořadým cílem "výuky". Děti by se rozhodně neměly do potápění nutit - plačící dítko pod vodu nepatří.

 

Individuálně můžeme nabídnout i výuku pro děti starší, abychom vylepšili jejich styl, pomohli jim vyvarovat se chyb nebo popřípadě jim pomoci zahnat obavy z vody a plavání.

     


P6094708 P6105770